Vizon Piton Croko Stiletto

Stilbu Stilbu

Yeni Ürün

Vizon Piton Croko Stiletto İnce Topuklu Ayakkabı Genişlet

İthal Baskılı S.Deri
El yapımı
12 cm topuk yüksekliği
Standart ayak ÖLÇÜLERİNDE test edilmiştir

Daha Fazla Detaylar

Dikkat: Stoktaki son ürün!

169 TL

İthal Baskılı S.Deri
El yapımı
12 cm topuk yüksekliği
Standart ayak ÖLÇÜLERİNDE test edilmiştir

Stiletto Piton 3

Stiletto'nun tarihine biraz bakacak olursak, kökeninin 19. yüz yıla dayandığını görürüz. Memleketi İtalya'dır. Adını kısa saplı çok ince uçlu bir bıçaktan almıştır. !950 yılın da moda olmuştur. !974 yılına kadar apartman topuk stilettolar kullanılmıştır. Bu tarihten itibaren kalın topuklar yerini ince topuklu ayakkabılara bırakmıştır. Stiletto tipi ayakkabının öncüsü Monato Blahnik'tir. İnce topuklara geçiş süresi ise plastik ve metalin birlikte kullanılmasıyla ortaya çıkmıştır. Bu ince topuklara iğne adı verilmişti. Topuğu 5m çaplı, 8- 8,5 cm uzunluğunda imal edilmiştir. Oldukça zarif görünümlü stilettoların geçen zaman içinde daha fetişist hale getiren kişi ise; Parisli tasarımcı Christian Louboutin'dir.

Sadece gece davetlerin de giyilen stilettolar, gündüz yerini kısa topuklara bırakıyordu. Ancak Ünlülerin gündüz de stilettoları giymesi, halk tarafından da kullanmasına yol açmıştır. Çok şık olan bu ayakkabılar sağlıkçılar ve doktorlar tarafından önerilmez. Bu görüşe bazı tasarımcılarda katılmaktadır. Sağlıksız olduğu, ayak bileğine zarar verebileceği, ayak tarağının çatlamasına, hatta eklem romatizmasına neden olabileceği yönünde açıklamaları vardır. Bazı mosacılara göre bu görüş yanlıştır. Stiletto üzerinde adımlamanın balerin yürüyüşüne benzetilip, farklı kasları çalıştırdığı iddiası vardır.

Stiletto ayakkabıların her biri birbirinden çekici ve kadınsı olmasına rağmen en çok ilgi gören stiletto piton 3 dür. Yılan derisi, başka başka giyim ürünlerinde kullanılmış, ama stilettolarda daha fetişist durduğu şeklinde yorumlara rastlamak mümkün. Piton Deri’nin çok yakıştığı renk renk stilettolarda; naturel doğal bir taban, 1. sınıf deri, standart kalıp ve ön parmaklarda hafif dekolte olarak imal edilmiştir. Bütçenize uygun bir stilettoya sahip olmanız hiç de zor değil. 2. el satışlarda da ürünü temin edebilirsiniz. Doğum günü, anneler günü ve diğer özel günlerde de sevdiklerinize şık bir jest yapabilirsiniz.

Bu ayakkabı ilginizi çekmedi mi? STİLETTO NUDE MAT RUGAN BAYAN AYAKKABI modelini inceleyebilirsiniz.